Ciekawe zabawki ogrodowe – trendy tego roku

Kiedy dni stają się dłuższe i cieplejsze, dzieci z chęcią spędzają coraz więcej czasu na zewnątrz. Plac zabaw, ogród czy podwórko może stać się niemal drugim domem dla nich, dlatego warto postawić na bezpieczne i ciekawe zabawki ogrodowe. Co sprawdzi się w niewielkiej przestrzeni, jakie propozycje są dobre w dużym ogrodzie? Sprawdź, co jest w tym roku na topie i jakie ogrodowe zabawki warto kupić.

Zabawki dobre do małego ogrodu

Przestrzeń nawet niewielkiego ogrodu może być dobrym miejscem zabaw dzieci. Na niedużej powierzchni sprawdzić się może:

– kompaktowa piaskownica albo dmuchany basen,

– zestawy foremek, naczyń dla dzieci,

– zestawy do robienia baniek mydlanych,

– duże auta dla dzieci – koparki, wywrotki, śmieciarki,

– kuchnia podwórkowa dla dzieci,

– zestawy małego ogrodnika,

– kreda do malowania chodnika.

To tylko kilka z wielu propozycji, które mogą urozmaicić czas spędzany wspólnie na świeżym powietrzu.

Ogrodowe zabawki idealne na dużej przestrzeni

Jeżeli w ogrodzie pozostaje dużo miejsca do dyspozycji dla dzieci, można trochę zaszaleć z organizacją ich kącika zabaw. Nadal na topie są stałe konstrukcje małej architektury ogrodowej, takie jak domki i huśtawki dla dzieci, zjeżdżalnie czy ścianki wspinaczkowe. Niesłabnącą popularnością cieszą się trampoliny, które mogą być świetnym przyrządem do ćwiczeń również dla dorosłych. Warto również rozważyć instalację bramki do piłki nożnej, kosza do koszykówki albo siatki do badmintona lub siatkówki oraz zakup odpowiednich piłek czy zestawów sportowych. Na cieplejsze dni dobra okaże się wodna ślizgawka czy większy basen rozporowy.

Które zabawki ogrodowe warto wybrać?

Wybór zabawek do ogrodu jest wyjątkowo szeroki. Producenci prześcigają się w ciekawych pomysłach oraz różnych wariantach produktów. Warto, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnej rzeczy pomyśleć, czy dziecko będzie nią zainteresowane, czy produkt jest bezpieczny oraz czy dysponujesz odpowiednią ilością miejsca na jego użycie.