Jakie zabawki ogrodowe opłaca się kupić dla swojego dziecka?

Jeśli chcemy, aby nasze dziecko spędzało bardzo dużo czasu na świeżym powietrzu, powinniśmy mu koniecznie sprezentować rozmaite zabawki ogrodowe. Muszą to być oczywiście produkty z odpowiednim atestem bezpieczeństwa, idealnie dostosowane do zainteresowań i indywidualnych preferencji malucha. Stanowi to bowiem gwarancję jego zadowolenia. 

Bez piaskownicy i trampoliny ani rusz

Zabawki ogrodowe dają dziecku możliwość skutecznego rozładowania drzemiących w nim pokładów energii, kształtują zdolności motoryczne, rozwijają wyobraźnię, a nierzadko też zaspokajają naturalną potrzebę adrenaliny. W zielonej przestrzeni przyda się zwłaszcza piaskownica, czyli prostokątna konstrukcja wypełniona czystym piaskiem (drewniana bądź plastikowa). Pozwala ona na swobodne stawianie babek, kopanie dołków, a nawet rysowanie abstrakcyjnych wzorów. Aby urozmaicić maluchowi przebywanie w piaskownicy, warto wyposażyć ją w kolorowe wiaderka, łopatki, grabki oraz foremki. Godne polecenia są ponadto zabawki ogrodowe w postaci trampolin. To przyrządy gimnastyczne służące do wykonywania mniej lub bardziej zaawansowanych akrobacji powietrznych. Standardowy model składa się z solidnego stelaża, sprężyn, elastycznej maty, a także siatki zabezpieczającej przez wypadnięciem. Skakanie na trampolinie rozwija zmysł równowagi i przynosi konkretne korzyści zdrowotne, takie jak choćby dotlenienie organizmu, przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni. 

Pozostałe rozwiązania zasługujące na uwagę

Wybierając zabawki ogrodowe do kupienia, należy stawiać na konstrukcje łączące w sobie wysoką funkcjonalność z estetycznym designem. Doskonałym przykładem jest drewniany domek pełniący rolę kryjówki. Dziecko może w nim ucinać sobie krótkie drzemki albo organizować spotkania z rówieśnikami. Najwięcej radości zapewni maluchom obiekt osadzony na słupkach – z drabinką ułatwiającą wchodzenie, oknami wpuszczającymi naturalne światło do wnętrza, barierką ochronną i szerokim daszkiem. Inne wartościowe zabawki ogrodowe to m.in.:

– plastikowa zjeżdżalnia 

– rowerek biegowy

– ścianka wspinaczkowa

– zdalnie sterowany mini dron

– nadmuchiwany basen

– bramka piłkarska